Rezultāti

3. marts, 2008 at 10:53 priekšpusdienā Komentēt

Foto no kasparov.ru

Turpinot par Krievijas vēlēšanām. Tagad ir saskaitīti 98% balsu un par Medvedevu esot “nobalsojuši” 70.2% vēlētāju. Medvedevs, starp citu, ir saņēmis par diviem miljoniem vairāk balsu nekā Putins saņēma 2004. gada vēlēšanās.

Opozīcija tikmēr turpina norādīt uz pārkāpumiem: biļetenu masveida iemešanas urnās, mahinācijas ar apliecībām (kas ļauj balsot ārpus vēlētājam piesaistītā vēlēšanu iecirkņa) ir reģistrētas arī Maskavā un Sankt-Pēterburgā, kur vietējām administrācijām, acīmredzot, nav paticis salīdzinoši zemais (un salīdzinoši taisnīgais rezultāts, kā atzīmē novērotāji) partijas “Единая Россия” rezultāts pēdējās Valsts Domes vēlēšanās.

Partijas “Яблокo” aktīvistiem kādā Sankt-Pēterburgas iecirknī ir izdevies par Medvedevu nobalsot par septiņas reizes, bet Maskavā – piecas reizes. “Яблокo” vietējās Sankt-Pēterburgas nodaļas vadītājs Maksims Rezņiks ir aizturēts. Krievijas federācijas Komunistiskā partija lēš, ka mahināciju apjoms ir sasniedzis 20% un uzskata, ka godīgu vēlēšanu norises gadījumā, otrā vēlēšanu kārta būtu neizbēgama.

Himku avīzes “Вперед” aktīvists tika piekauts pēc tam, kad mēģināja uznest no iecirkņa vēlēšanu biļetenu, ziņo radiostacija “Эхо Москвы”. Miliči piekāva reportieri par spīti tam, ka šis žurnālists iepriekš bija noskaidrojis, ka neviens nevar traucēt vēlētājam biļetenu paņemt par piemiņu uz mājām.

Aģentūra “Ura.ru” ziņo, ka Jekaterinburgā milicijas iecirkņi šodien esot pilni ar cilvēkiem, kas esot plēsuši vēlešanu biļetenus. Vietējā milicija to esot uzskatījusi par sabiedriskās kārtības noteikumu pārkāpumu.

Varas pārstāvji ziņo, ka pārkāpumi reģistrēti nav. To pašu visticamāk pateiks arī “neatkarīgie” novērotāji no tām NVS valstīm, kur parlamentos ir pārstāvēta tikai viena partija, kur prezidenti pie varas ir jau kopš PSRS sabrukuma un kur cietumos ir paredzēta īpaša “kvota” režīma pretiniekiem.

Un vēl mazliet par vēlētāju aktivitāti: septiņos Krievijas reģionos tā ir pārsniegusi 90%. Čečenijā (!) – 91.9%, Ingušijā – 92.3%, Dagestānā arī pāri 90%. Šie trīs ir Krievijas problemātiskākie reģioni. Čečenijā karš ir beidzies “oficiāli”, Ingušijā un Dagestānā gandrīz katru dienu notiek uzbrukumi milicijai un citām varas struktūrām. Un tur Medvedevu ar Putinu, izrādās, mīl viskvēlāk.

Foto paņemts no kasparov.ru

Advertisements

Entry filed under: krievija. Tags: , , .

Vēlēšanas pagalam Ingušijas vēlēšanas

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s

Trackback this post  |  Subscribe to the comments via RSS Feed


Pierakstīties uz RSS

Saņem jaunākos rakstus savā e-pastā!

Kalendārs

marts 2008
Pi Ot Tr Ce Pi Se Sv
« Feb   Apr »
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  

Fīdi

Citi

W3Counter Web Stats
counter
Directory of Politics Blogs

%d bloggers like this: