Noklausīsies

4. marts, 2008 at 2:19 pēcpusdienā Komentēt

Krievijas Informācijas tehnoloģiju un sakaru ministrija ir izdevusi pavēli, kas nosaka, ka visiem interneta provaideriem un telefonsakaru operatoriem ir jānodrošina Krievijas specdienestiem attālinātu pieeju iedzīvotāju sarunām, ziņo laikraksts КОММЕРСАНТЪ.

Dabā tas nozīmē to, ka Federālais Drošības dienests varēs nekontrolēti noklausīties telefonu sarunas un kontrolēt iedzīvotāju skatīto informāciju internetā. Krievijas konstitūcija šādas darbības gan nosaka tikai gadījumos, kad ir tiesas lēmums par konkrētas personas izsekošanu.

Provaidieriem un operatoriem ir pašiem jāuzstāda nepieciešamā aparatūra, kas būtu kontrolējama no ārpuses, proti, no specdienestiem. Aparatūrai ir jānodrošina: kas un kam nodod ziņojumu (telefona saruna, e-pasta vēstule, SMS utt.), jānosaka kur atrodas komunikācijā iesaistītie.

Ilgu laiku internets ir bijusi tā nozare, kurai Krievijas specdienesti nepievērsa īpašu uzmanību, taču izskatās, ka tagad tas tiks mainīts. Nesen bija aicinājumi interneta lapas (arī blogus), kuriem ir vismaz 1000 apmeklējumu dienā, pielīdzināt masu medijiem (šis priekšlikums šobrīd tiek izskatīts Valsts Domes komisijās – tātad pastāv iespēja, ka tiks pieņemts kā likums), kā arī cirkulēja idejas par īpašu Krievijas interneta izveidi. Tehnoloģiski es no tā neko nesaprotu, bet ideja ir tāda, ka slēgt Krieviju arā no pasaules www sistēmas un veidot kaut ko savējo. Ja kāds zina ko sīkāk, tad var papildināt komentāros.

Advertisements

Entry filed under: krievija. Tags: , .

“Neatkarīgie” novērotāji Kandidāti

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s

Trackback this post  |  Subscribe to the comments via RSS Feed


Pierakstīties uz RSS

Saņem jaunākos rakstus savā e-pastā!

Kalendārs

marts 2008
Pi Ot Tr Ce Pi Se Sv
« Feb   Apr »
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  

Fīdi

Citi

W3Counter Web Stats
counter
Directory of Politics Blogs

%d bloggers like this: