Katrs par savu

6. marts, 2008 at 12:41 pēcpusdienā 12 komentāri

Grupas “Машина времени” līderis Andrejs Makarēvičs un grupas ДДТ līderis Jurijs Ševčuks tagad katrs uzstājas uz savas skatuves.makarevich.jpg

Makarēvičs naktī pēc prezidenta vēlēšanām piedalījās prokremlisko jaunatnes organizāciju rīkotajā pasākumā Sarkanajā laukumā (par godu vēlēšanu veiksmīgam noslēgumam), tādejādi radot par sevi iespaidu, ka šīs populārās krievu rokgrupas līderis atbalsta negodīgas vēlēšanas, tajā pašā laikā pakļaujoties varas spiedienam. Savu rīcību Makarēvičš izskaidroja radiostacijas “Эхо Москвы” ēterā, sakot, ka iemesls ir pavisam vienkāršs: viņš priecājas, ka valsts, kurā viņš dzīvo ir ievēlējusi prezidentu un pret šo koncertu, tāpat kā pret vēlēšanām viņa attieksme ir pavisam mierīga. Par Dmitriju Medvedevu viņš esot balsojis ar tīru sirdsapziņu, un vispār, arī pret Putinu viņam ir izteiktas simpātijas.

Savuārt, grupas ДДТ līderis Jurijs Ševčuks nākamajā dienā pēc vēlēšanām piedalījās Sankt-Pēterburgas protesta maršā (“Марш несогласных”), ko organizēja Krievijas opozīcija (Kasparova organizācija, nacionālboļševiki, Labējo spēku savienība u.c.) protestējot pret negodīgajāmshevchuk.jpg vēlēšanām. Ševčuka piedalīšanās maršā bija viena no galvenajām sensācijām saistībā ar šo pasākumu, jo Ševčuks tajā piedalījās pirmo reizi, turklāt, kā ziņo aģentūra “Новый регион”, plaši pazīstamais mūziķis aizgāja uz pasākumu pats pēc savas gribas, nesaskaņojot to ar tā organizētājiem.
“Šodien “varas pārmantošana” Krievijā nozīmē monarhiju, nevis demokrātiju, par kuru visi runā. Tad lai vara mums pasaka, ka mums ir valstī monarhija. Ja jau monarhija, tad monarhija, bet nevajag muļķot tautu”, teica Ševčuks. “Es stāvu par vārdu, par patiesību attiecībās starp mani un valsti. Es cenšos savai valstij nemelot, tad lai viņa arī man nemelo”.

Grupa ДДТ jau kādu laiku ir izstumta no Krievijas valdības kontrolētajiem medijiem, toties “Машина времени” uzstājas TV daudz un regulāri. Nesen, kad Medvedevs viesojās Sibīrijā, viņš apmeklēja arī šīs grupas mēģinājumu un novērtēja to: “Круто”.

Advertisements

Entry filed under: krievija, Uncategorized. Tags: , , .

Urbanovičs Ilgi neuzkavēsies

12 komentāri Add your own

 • 1. asmo  |  6. marts, 2008 plkst. 1:34 pēcpusdienā

  Es tiešām nesaprotu, kāpēc Krievijā vēlēšanas uzskata par negodīgām. Tāpēc ka amīšu pabalstāmie nespēja tikt pie siles? Šeit nu valstij ir jāskatās, kur noved demokrātija (Jeļcina laikā) un kur demokrātija ar daļu autoritārisma Putina laikā.

  Tai pat laikā cik demokrētiska ir piemēram pati demokr;atijas citadele ASV, kur tiesneši ieceļ prezidentus un prezidenti tiesnešus? Kur pāris koncerni arī kontrolē visus mēdijus?

 • 2. Māris  |  6. marts, 2008 plkst. 1:42 pēcpusdienā

  Asmo, palasi šo blogu mazliet vairāk un varbūt sapratīsi par vēlēšanu nedemokrātiskumu. Un pie reizes iepazīsties ar ASV vēlēšanu sistēmu.

 • 3. suuna  |  6. marts, 2008 plkst. 1:44 pēcpusdienā

  asmo, neēsi sekojis līdzi šīm vēlēšanām, vai ne? Ja Krievija grib atteikties no šādas pārvaldes veida, tad lai to oficiāli paziņo un miers nevis taisa teātri.

  nezināšana – muļķa svētība

 • 4. asmo  |  6. marts, 2008 plkst. 2:14 pēcpusdienā

  Nē es saprotu, kā ASV tiek pie varas, padedzina biļetenus, patiesājās un viss jauns prezidents ir dzimis 😉

  Bet atgriežoties pie vēlēšanām, izlasīju dažas definīcijas un sapratu, ka reāli putroju demokrātiskas vēlēšanas ar demokrātisku valsti.

  Demokrātiska valsts piemēram nekur netiek skaidri definētaun kā es saprotu,demokrātija ir tik filosofiski abstrakts jēdziens, ka to kā vecu deķi var staipīt uz kuru pusi grib. Tad man piemēram procesus Krievijā nemaz mute neveras saukt par nedemokrātiskiem, pasaules vēsture ir pilna ar pretrunīgiem faktiem un demokrātijas izpausmēm.

  “Ja Krievija grib atteikties no šādas pārvaldes veida” – kāpēc viņai tas būtu jādara, jo visas demokrātijas ir valstu pašpasludinātas? Kuba ar ir demokrātiska un ASV ar demokrātiska. Kuba un Venecuēla domā, ka Krievijā demokrātija zeļ un plaukst, bet ASV ne, ASV domā ka tā nav? Krievija domā ka Latvija nav īsti demokrātiska, mēs, ka Krievija. Daļa piekrīt, ka Ķīna ir demokrātiska, daļa , ka nav. Bet Ķīnai ir vienalga, ja kādam nepatīk, lai nāk un pierāda.

  Tad kā sanāk mums pareizas demokrātiskas ir tās kuras atžist Rietumu valstis (ASV)?

 • 5. Māris  |  6. marts, 2008 plkst. 2:23 pēcpusdienā

  Ir vairāki obligātie priekšnoteikumi, kas valstij iedod kaut kādu zināmu demokrātijas zīmogu. īsumā – no valsts neatkarīgi mediji un brīvas, ar konkurenci piepildītas vēlēšanas. Rietumu valstīm šādi priekšnoteikumi darbojas un līdz ar to tās tomēr var diezgan precīzi noteikt valsts demokrātijas līmeni.

  Valsts sevi var saukt par demokrātisku cik uziet, bet ja rietumi šo demokrātiju tur nefiksē, tad viņas visticamāk tur arī nav.

  Tas arī uz Krieviju attiecas. PSRS arī skaitījās formāli demokrātiska.

 • 6. asmo  |  6. marts, 2008 plkst. 2:27 pēcpusdienā

  Tagad par vēlēšanām, atvainojos un atsaucu savus apgalvojumus, klasiskā izpratnē vēlēšanas bija nedemokrātiskas, atzīstu kļūdījos 😦

  Krievijā notikušās vēlēšanas par demokrātiskām nav uzskatāmas. Bet visādi citādi ir ieguvumi, stabila valdība, paredzama politika un atsavars ASV.

 • 7. asmo  |  6. marts, 2008 plkst. 2:33 pēcpusdienā

  “īsumā – no valsts neatkarīgi mediji un brīvas, ar konkurenci piepildītas vēlēšanas. Rietumu valstīm šādi priekšnoteikumi darbojas un līdz ar to tās tomēr var diezgan precīzi noteikt valsts demokrātijas līmeni.”

  Atļaušos oponēt – ja piemēram 90% medijus kontrolē teiksim kāds koncerns, holdings, biznesa cilvēki, vai arī tie būtu nosaucami par neatkarīgiem mēdijiem? Konkurence tas gan rietumos tā štelle iet.

  Par demokrātijas fiksēšanu rietumos, tad es tomēr gribētu lai fiksators būtu Kanāda nevis ASV. Jo arī ASV demokrātijas iezīmes ir nomākušas valdības (nevis nacionālās intereses).

 • 8. cyxob  |  7. marts, 2008 plkst. 10:20 priekšpusdienā

  nu jā. šīs vēlēšanas bija nekādas. viss bija skaidrs sen iepriekš. ja gribētu vladimirs vladimirovičs varēru izvirzīt divus pēctečus un paskatīties, uz ko tauta pavelkas vairāk, jaunību parezajās sliedēs vai old scool military style Ivanoff. tādu cirku viņi diemžēl atļauties nevarēja, jo 60/2 ir tikai 30 un tas ir tuvu tiem 20 ko saņēma komunisti (ļoti rupji noapaļojumi).

 • 9. Māris  |  7. marts, 2008 plkst. 10:45 priekšpusdienā

  Nu ja Putins būtu virzījis abus vicepremjerus, tad vēlēšanām būtu otrā kārta jarīko, bet to tur nevienam nevajadzēja.

 • 10. asmo  |  7. marts, 2008 plkst. 11:31 priekšpusdienā

  Bet tai pat laikā paskatoties uz citiem kandidātiem, kas tad tie bija, Zjuganovs (komunists – pagātnes relikts, balstās uz penšiem), Žirinovskis (populists, kuram simpatizē 10% nacionālisti, domāju, ka viņu tur tur par galma ākstu), un tas Bogdanovs (kurš vakar intervijā teica, ka šoreiz tik tā testējis). Nu a Medveģevs (Putins par viņu galvo, tantiņām ar šis patīk viss notiek).

  Putins nevar virzīt divus vicepremjerus, tas liecinātu par neizlēmību. Domāju, ka Putina kandidāts vinnētu arī, ja viss būtu godīgi. Tomēr kaut kas licis džekiem šaubīties, varbūt amīši bija gatavi raskruķīt Kasparovu?

  Tagad Krievija nonāks tādā kā divvaldības, redzēs vēl, kas sanāks.

 • 11. Māris  |  10. marts, 2008 plkst. 6:03 pēcpusdienā

  Par to kas sanāks man versijas ir. Ja būs kāds brīvs vakars, apsolu pamatīgu un izvērstu eseju.

 • 12. Iphone 4s  |  31. augusts, 2015 plkst. 8:51 pēcpusdienā

  Māri, kur eseja?

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s

Trackback this post  |  Subscribe to the comments via RSS Feed


Pierakstīties uz RSS

Saņem jaunākos rakstus savā e-pastā!

Kalendārs

marts 2008
Pi Ot Tr Ce Pi Se Sv
« Feb   Apr »
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  

Fīdi

Citi

W3Counter Web Stats
counter
Directory of Politics Blogs

%d bloggers like this: