Atmaskotāji

13. marts, 2008 at 3:18 pēcpusdienā 2 komentāri

Atbildot uz nesen publiskoto ASV Valsts departamenta ikgadējo ziņojumu par cilvēktiesību pārkāpumiem, Ķīna šodien ir publiskojusi pārskatu “Cilvēktiesību ievērošana Savienotajās Valstīs 2007. gadā. human-rights.jpg

Savā ziņojumā Ķīna uzskaita daudzus gadījumus, kas demonstrē situāciju ASV cilvēktiesību jomā, pievēršot uzmanību arī tiem pārkāpumiem, kurus ASV īsteno citās valstīs. Pārskatā ir teikts, ka ASV uzspiež savu varu citām valstīm, kā arī pārmet tām cilvēktiesību pārkāpumus, aizmirstot, ka arī ASV ar cilvēktiesībām ir problēmas. Paša ziņojuma mērķis ir “palīdzēt cilvēkiem saprast, kas patiesībā notiek ASV, kā arī atgādināt štatiem par to problēmām cilvēktiesību jomā”.

Sīkāk par šo pārskatu ir iespējams lasīt šeit: krieviski un angliski.

ASV otrdien publiskotajā ziņojumā pamatīga deva kritikas ir vērsta pret Krieviju, apvainojot Krievijas valdību korupcijā, masu mediju apspiešanā un vēlēšanu pārkāpumos, savukārt Krievijas tiesībsargājošās instances tiek apvainotas slepkavību izdarīšanā un spīdzināšanā.

Savā ziņojumā ASV analizē cilvēktiesību stāvokli vairāk kā 190 valstīs, galveno kritiku tradicionāli vēršot pret tādām valstīm kā Afganistāna, Ziemeļkoreja, Ķīna, Nepāla, Sīrija, Pakistāna, Sudāna un Zimbabve. Ķīna šobrīd tiek novērota pastiprināti, jo vasaras olimpiskās spēles notiks Pekinā. Ziņojuma autori norāda, ka 2007. gadā Ķīnā tika pastiprināta kontrole pār masu medijiem un internetu, kā arī ir pasliktinājies stāvoklis ar ticības brīvību budistiem Tibetā un musulmaņiem Siņdzjaņā.

Sudānā, kur pilnā sparā turpinās Darfūras asiņainā epopeja, situācija ar cilvēktiesībām saglabājas “drausmīga”. Zimbabvē, kur 2007. gada decembrī inflācija sasniedza 66 212.3%, situācija ir strauji pasliktinājusies, pastiprinājusies prezidenta Roberta Mugabes politisko pretinieku un kritiķu, kā arī ierindas pilsoņu vajāšana. Ziemeļkoreja, kas tur savus iedzīvotājus badā, lai varētu “pienācīgi” apbruņot savu miljonu armiju, turpina slaktēt savus iedzīvotājus bez jebkādiem tiesu instanču lēmumiem, savukārt Birmā (Mjanmā), kur nesen notika plaši budistu mītiņi par cilvēktiesību ievērošanu (trīs dienu laikā tie tika ar ieroču palīdzību apspiesti), “murgainais” cilvēktiesību stāvoklis dramatiski turpina pasliktināties.

Bildes avots.

 

Advertisements

Entry filed under: ASV, cilvēktiesības. Tags: , , .

Vajag varoņdarbus Kadirova kopmītne

2 komentāri Add your own

  • 1. Anete  |  13. marts, 2008 plkst. 5:41 pēcpusdienā

    Tagad jaagaida veel, kad Krievija saaks rakstiit zinojumus par cilveektiesiibu ieveersohanu citaas valstiis.

  • 2. Māris  |  13. marts, 2008 plkst. 5:47 pēcpusdienā

    Vispār jau Krievijā ir dibināts institūts ar pamatīgu valsts atbalstu, kuram šīs lietas (cilvēktiesību ievērošanu ārzemēs) būtu jāpēta. Tā kā tikai pirmie rezultāti jāgaida.

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s

Trackback this post  |  Subscribe to the comments via RSS Feed


Pierakstīties uz RSS

Saņem jaunākos rakstus savā e-pastā!

Kalendārs

marts 2008
Pi Ot Tr Ce Pi Se Sv
« Feb   Apr »
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  

Fīdi

Citi

W3Counter Web Stats
counter
Directory of Politics Blogs

%d bloggers like this: