Putina jaunatnes noriets

19. marts, 2008 at 4:05 pēcpusdienā Komentēt

Kopš Krievijas parlamenta un prezidenta vēlēšanām, kad tika nodrošināta Kremļa piekoptā valsts attīstības kursa pārmantojamība, nevajadzīgas ir kļuvušas vairākas Kremļa politiku atbalstošās jaunatnes organizācijas: “Наши“, “Молодая гвардия Единой России“, “Россия молодая” un “Местные“.

nashi.jpg

Šīs organizācijas reiz tika radītas, lai izvarītos no tā sauktā “oranžā drauda” un, tā kā šī “oranžās sērga” gāja secen, bet partijas “Vienotā Krievija” solījumi aktīvi uzņemt partijā gados jaunus cilvēkus izrādījās vien tukšs reklāmas sauklis, tad šo organizāciju pastāvēšanai jēga ir zudusi.

Lielākā no šīm jaunatnes organizācijām “Наши” izveidojās kā reiz tajā laikā, kad 2005. gadā Ukrainā notika “oranžā revolūcija”, vēlāk radās pārējās organizācijas ar mērķi tām piesaistīt tos, kuriem “Наши” kādā aspektā nepatiktu. “Наши” visu šo laiku ir nodarbojušies ar masveida organizācijas izveidi, lai atbalstītu dažādas valstiskas inicatīvas, piemēram, viņi “cīnījās” ar Igauniju, organizējot mītiņus pie vēstniecības un “sargājot” Bronzas kareivja (Aļošas) pieminekļa vietu pašā Tallinā. Pēc tam, kad šīs organizācijas biedri sāka diezgan negatīvi ietekmēt Krievijas tēlu Eiropā (daudziem no viņiem netiek izsniegtas Šengenas vīzas), “Наши” pastāvēšanai vairs praktiskas nozīmes vairs nebija.

Cita jaunatnes organizācija “Россия молодая” ir nolēmusi mainīt savu darbības jomu un pievērsties scientoloģijas apkarošanai un ierobežot jaunatnes alkohola patēriņu. Šīs organizācijas vadītājs Maksims Mošenko intervijā laikrakstam “Коммерсант” skaidro, ka “Krievijas galvenie ienaidnieki ir novājināti un ASV vairs neizmantos “oranžās revolūcijas” tehnoloģijas, lai iejauktos Krievijas iekšējās lietās. Mums tagad ir jāgatavojas mierīgākai dzīvei un jāpārorientē savi resursi”. Turklāt Mošenko atzina, ka organizācijas biedru skaits strauji samazinās.

Pārējās organizācijas gaida līdzīgs liktenis. “Наши” un “Молодая гвардия Единой России” tiek plānots sadalīt vairākos atsevišķos un patstāvīgos jaunatnes projektos, bet publiskās ielu akcijas ir nolemts praktiski izbeigt.

Starp citu, pēdējais skandāls ar “Наши” piedalīšanos bija pavisam nesen, kad pēc raksta “Наши” стали чужими” (kur cita starpā organizācija tika noraksturota kā “ликующая гопота”) par organizācijas darbības faktisku izbeigšanu laikrakstā “Коммерсант”, publiski tika izplatīti apdrukāti tualetes papīra ruļļi ar laikraksta emblēmu, bet pāris dienas vēlāk tika veikti pamatīgi uzbrukumi laikraksta mājas lapai, kuras serveri, neizturot slodzi, “nokārās” uz vairākām dienām.

Bilde no “Новые известия”.

Advertisements

Entry filed under: krievija. Tags: , .

Centīsies uzlabot Lukašenko tēlu Čārlzs Teilors

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s

Trackback this post  |  Subscribe to the comments via RSS Feed


Pierakstīties uz RSS

Saņem jaunākos rakstus savā e-pastā!

Kalendārs

marts 2008
Pi Ot Tr Ce Pi Se Sv
« Feb   Apr »
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  

Fīdi

Citi

W3Counter Web Stats
counter
Directory of Politics Blogs

%d bloggers like this: