Čārlzs Teilors

20. marts, 2008 at 1:50 pēcpusdienā Komentēt

Hāgas tribunāls šobrīd skata lietu par Libērijas bijušā prezidenta Čārlza Teilora pastrādātajiem noziegumiem laikā, kad viņš ieņēma šīs Āfrikas valsts prezidenta krēslu. Vakar liecības beidza sniegt viens no kādreizējā diktatora līdzgaitniekiem (liecināja viņš trīs dienas pēc kārtas) un šīs liecības ir šokējošas.teilors-tiesa.jpg

Jau no 7. janvāra procesa gaitā tiek nopratināti liecinieki – gan bijušie diktatora līdzgaitnieki, gan režīma upuri, kas stāstīja par spaidu darbiem, seksuālu vardarbību, slepkavībām, spīdzināšanu un visu pārējo, kas pamazām sāka iezīmēt patieso ainu, kas notika Libērijā laikā no 1997. līdz 2003. gadam. Neviens no lieciniekiem nevarēja iztraucēt Teilora mieru: viņš tiesā atradās ģērbies izcilā uzvalkā un mierīgi deva norādījumus saviem advokātiem un izdarīja piezīmes bloknotā.

Taču tad sāka liecināt cilvēks vārdā Džozefs Merzahs, kurš lietišķi izstāstīja par daudzajām slepkavībā, izvarošanām un citiem noziegumiem, kas tika paveikti gan Libērijā, gan tās kaimiņvalstīs, pēc tiešām Teilora pavēlēm, taču sevišķi detalizēti Merzahs izstāstīja par bijušā diktatora aizraušanos ar kanibālismu – bijušais prezidents esot vadījis kādu slepenu kopienu “Rogo”, kas tad arī ir nodarbojusies ar kanibālisma rituāliem.

Marzahs informēja, ka Teilors un viņa tuvākie līdzgaitnieki, šīs slepenās kopienas ietvaros ir ēduši savu nogalināto konkurentu sirdis, bet 1995. gadā ir veikuši rituālu, kurā tika apglabāta dzīva grūtniece, kā arī gabalos sarauta dzīva aita. To visu ir darījis arī pats Teilors, bet Merzahs neko nenožēlo, jo esot rīkojies saskaņā ar sava “fīrera” Teilora pavēlēm.

Ja viss teiktais ir patiesība, tad Teilors var pievienoties pārējiem Āfrikas diktatoriem, kuri ir turēti aizdomās par kanibālismu. Viens no visplašāk zināmajiem ir kādreizējās Centrālāfrikas republikas diktators Žans Bedels Bokasa. Nabadzīgo valsti viņš pārvaldīja septiņus gadus, taču pēc viņa režīma krišanas un nāves atklājās vājprāts, kas darījās viņa “galmā”. Savus politiskos oponentus viņš mērdēja badā un izbaroja krokodīliem, esot nogalinājis un arī ēdis teju visus, kas nelaikā gadījās pa ceļam.

Bilde no Xinhua

Vairāk lasiet šeit

Advertisements

Entry filed under: āfrika. Tags: , , .

Putina jaunatnes noriets Medvedevs vai Putins. Kāda starpība?

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s

Trackback this post  |  Subscribe to the comments via RSS Feed


Pierakstīties uz RSS

Saņem jaunākos rakstus savā e-pastā!

Kalendārs

marts 2008
Pi Ot Tr Ce Pi Se Sv
« Feb   Apr »
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  

Fīdi

Citi

W3Counter Web Stats
counter
Directory of Politics Blogs

%d bloggers like this: