Medvedevs vai Putins. Kāda starpība?

31. marts, 2008 at 10:54 priekšpusdienā Komentēt

Vladimirs Putins un Dmitrijs Medvedevs var vadīt Krieviju tandēmā, taču attiecības viņu starpā var putin_medvedev_1.jpgizjaukt Kremļa grupējumu savstarpējā cīņa par ietekmi uz prezidentu un premjeru. Šis ir galvenais secinājums, kuru izsaka plaši pazīstamais, kādreizējais prezidenta Buša jaunākā palīgs Tomass Grems, kurš Vašingtonā uzstājās ar pārskatu “Medvedevs vai Putins. Kāda starpība?” Pārskats tika nolasīts pasākumā, kurš tika sarīkots ar mērķi apspries situāciju Krievijā pirms Sočos paredzētās Putina un Buša tikšanās.

Savu lekciju Grems sāka ar tēzi, ka Putins arī pēc aiziešanas no prezidenta amata turpinās spēlēt noteicošo lomu Krievijas politikā. Grems tāpat atgādināja, ka Putins nav skaidri atbildējis uz jautājumu, vai viņš savā jaunajā kabinetā pie sienas pieliks prezidenta Medvedeva portretu. Par šo gadījumu Maskavā klīstot anekdote: “Medvedeva portreta vietā Putins savā kabinetā pie sienas piesitīs lāčādu”. Smējās visi, izņemot Krievijas diplomāti, kuri visu esot detalizēti konspektējuši.

Medvdevu nevajag nenovērtēt. Pēc Grema domām, viens no scenārijiem, kādā ir iespējams sabeigt attiecības starp Putinu un Medvedevu ir ne tik ļoti konflikts starp viņiem pašiem, cik starp grupējumiem, kas bāzēsies ar prezidentu un premjeru. Šāds konflikts varot izraisīties kāda svarīga lēmuma pieņemšanā, kur sadursies abu personāžu uzskati.
Runājot par iespēju, ka valsti ilgstoši vada šāds tandēms, Grems pamatoti uzsver, ka Krievijas vēsture nedod pamatu nopietni uzskatīt, ka šāda valsts pārvaldes forma varētu ilgstoši pastāvēt, taču cerības uz Krievijas uzplaukumu, pirms astoņiem gadiem arī bija niecīgas. Daudz ko noteiks tas, kā pret Medvedevu attieksies Rietumvalstu līderi, kuriem tagad ir pašiem jāatrisina jautājums ar ko Maskavā runāt ar Putinu vai Medvedevu.

Sīkāk var lasīt: Коммерсант.

Foto no The Age.

Advertisements

Entry filed under: krievija. Tags: , , .

Čārlzs Teilors Medvedeva intervija The Financial Times

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s

Trackback this post  |  Subscribe to the comments via RSS Feed


Pierakstīties uz RSS

Saņem jaunākos rakstus savā e-pastā!

Kalendārs

marts 2008
Pi Ot Tr Ce Pi Se Sv
« Feb   Apr »
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  

Fīdi

Citi

W3Counter Web Stats
counter
Directory of Politics Blogs

%d bloggers like this: