Ukraina NATO

1. aprīlis, 2008 at 2:24 pēcpusdienā 2 komentāri

ASV prezidents Džordžs Bušs ir ieradies vizītē Ukrainā un uzreiz ir paudis nedalītu atbalstu Ukrainas uzņemšanai NATO. Saprotams, pret to asi iestājas Krievija, taču šodien arī Vācija un Francija ir paudusi uzskatu, ka Ukraina dalībai NATO vēl nav gatava.

Rīt sākas NATO samits Bukarestē (Rumānijā), kurā Ukraina cer pievienoties Darbības plānam, kuram vajadzētu novest lietas līdz pilntiesīgai Ukrainas dalībai NATO. Jo tuvāk nāk samits, jo skaļākas ir runas par alianses bēdīgo stāvokli, kuru vēl vairāk var pastiprināt konflikti, kas radīsies NVS valstu uzņemšanas gadījumā. NATO ģenerālsekretārs Jāps de Hofs Shēfers ir paziņojis, ka Vladimira Putina viedoklis ir svarīgs, taču tam nav nekādas nozīmes NATO politikā, kas saistās ar jaunu biedru uzņemšanu.

Bušs tikmēr cer uz Maskavas sapratni, taču Krievijas Valsts dome šodien draudēja izbeigt virkni vienošanos starp Krieviju un Ukrainu, ja pēdējā centīsies iestāties NATO. Viens no Krievijas līdzekļiem, kā panākt Ukrainas “paklausību” ir gāze, no kuras Ukraina ir atkarīga, taču šie soļi nekavē Ukrainas vadītājus Juščenko un Timošenko turpināt šo procesu.

Arī pašā Ukrainā ir izteikti sadalīts viedoklis šajā jautājumā. Ukrainas austrumi ir kateoriski pret to, ka Ukraina stājas NATO, atbalsts tam ir rodams tikai valsts Rietumos. Juščenko runā par nacionālo interešu aizstāvību un spriedzes mazināšanai ir nolēmis rīkot referendumu.

Kopumā, Ukrainā šodien “не до смеха”. Valsts, protams, nesadalīsies, taču arī nācijas vienotībai visa šī epopeja par labu nenāk.

Advertisements

Entry filed under: ukraina. Tags: , .

Pazudušais miljonārs “Fitna”

2 komentāri Add your own

  • 1. peecha  |  1. aprīlis, 2008 plkst. 3:43 pēcpusdienā

    Ja Ukrainu uzņems, būs tā pat, kā ar Baltijas valstīm- pasprēgāja un viss. Protams, ik pa laikam atgādina, cik slikti ir, ka Baltijas valstis ir NATO, bet tas arī viss

  • 2. Māris  |  1. aprīlis, 2008 plkst. 4:23 pēcpusdienā

    Ir viena problēma: Ukraina nevar atļauties maksāt par gāzi tik, cik Krievija grib\etu lai tā maksā. Līdz ar to gāze būs galvenais uz ko krievi spiedīs. Ukraina jau tā ir baigo žūksni ir parādā par gāzi, bet reālas alternatīvas nav. Baltijas valstis ir maksātspējīgas, līdz ar to tālāk par sprēgāšanu netiek.

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s

Trackback this post  |  Subscribe to the comments via RSS Feed


Pierakstīties uz RSS

Saņem jaunākos rakstus savā e-pastā!

Kalendārs

aprīlis 2008
Pi Ot Tr Ce Pi Se Sv
« Mar   Mai »
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930  

Fīdi

Citi

W3Counter Web Stats
counter
Directory of Politics Blogs

%d bloggers like this: