Kas kopīgs Krievijai un Nigērijai?

15. aprīlis, 2008 at 2:28 pēcpusdienā 1 komentārs

Tieši pirms gada Nigērijā tika veikta varas nodošana – bijušais prezidents izvēlējās savu pēcteci un nosauca viņu par savu amata mantinieku. Tieši tāpat kā Krievijā, toreizējā prezidenta izvēle tika apstiprināta vēlēšanās, kurās prezidents tika uzskatīts par nacionālo līderi. Tomēr, gadu pēc vēlēšanām, šis modelis cieta sakāvi: amata mantinieks, jaunais prezidents vairs negribēja kalpot sava patrona vēlmēm un visa rezultātā bijušais prezidents tika atzīts par visas Nigērijas valsts vēsturē lielāko zagli.

Krievijas žurnāls Esquire ir publicējis Krievijas un Nigērijas politisko sistēmu salīdzinošu analīzi un kopumā tiek atzīts, ka atšķirības nemaz nav tik lielas.

Nigērija un Krievija ir līdzīgas valstis, gan pēc politiskās sistēmas gan arī pēc to ekonomiskajiem rādītājiem. Gluži tāpat kā Krievijai, Nigērijai ekonomika balstās uz ienākumiem no naftas tirdzniecības un abām valstīm ir raksturīgas vājas politiskās institūcijas.

Ir izdota arī grāmata par šo tēmu: “А чем Россия не Нигерия?”, kurā šīs abas valstis tiek nostādītas blakām kā identiskas, ja skatās pēc ekonomikas attīstības scenārijiem. Šajā grāmatā tāpat tiek analizēti korupcijas iemesli un izskaidrots, kāpēc šo ar naftu pārbagāto valstu iedzīvotāji dzīvo nabadzībā, investīvijas ir mazas, bet viss naudas kapitāls tiek novirzīts uz rietumu bankām.

Un beigās vēl viena interesanta ziņa. 2006. gada decembrī BBC veica pētījumu (PDF) 33 valstīs visā pasaulē ar  mērķi parādīt, kā cilvēki pasaulē vērtē lielvalstis, kas mēģina noteikt pasaules politiskos procesus. Toreiz visnegatīvāk tika novērtēta  Irāna, tai sekoja ASV, bet trešo vietu ieņēma Krievija. Visvairāk negatīvu vērtējumu Krievija saņēma Somijā,  bet no visām 33 pasaules valstīm vispozitīvāk Krieviju novērtēja tieši Nigērjas iedzīvotāji.

Advertisements

Entry filed under: krievija. Tags: , .

Ķīnas statistika Klintone: Viņš uzvarēs

1 komentārs Add your own

  • 1. zobs  |  30. aprīlis, 2018 plkst. 2:27 pēcpusdienā

    Iespaidīgi…

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s

Trackback this post  |  Subscribe to the comments via RSS Feed


Pierakstīties uz RSS

Saņem jaunākos rakstus savā e-pastā!

Kalendārs

aprīlis 2008
Pi Ot Tr Ce Pi Se Sv
« Mar   Mai »
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930  

Fīdi

Citi

W3Counter Web Stats
counter
Directory of Politics Blogs

%d bloggers like this: