Olimpiskās spēles Krievijā

22. aprīlis, 2008 at 11:53 priekšpusdienā 1 komentārs

Versija par logotipu

Šodien Krievijas premjers Viktors Zubkovs kopā ar Starptautiskās Olimpiskās komitejas (SOK) vadību Sočos iepazīsies ar to kā notiek gatavošanās 2014. gada Ziemas olimpiskajām spēlēm Krievijas kūrortpilsētā Sočos.

Zubkovam ir uzdevums: pārliecināt SOK vadību, ka olimpisko celtņu būvniecības darbi sāksies tuvākajos mēnešos, turklāt ir jāpārliecina SOK arī par to, ka Olimpisko spēļu rīkotāju vadības maiņa netraucēs savlaicīgai spēļu norises vietas attīstībai.

Pagājušajā nedeļā tika nomainīts valsts kompānijas “Олимпстрой” vadītājs, kas atbildēja par sporta un infrastruktūras celtņu būvniecību. Pēc tam, kad pusgadu kompānijas vadībā bija Semens

Vainštoks, viņu nomainīja Viktors Kolodažnijs, kurš līdz šim bija Soču mērs. Vainštoks esot aizgājis no amata pats, neoficiāli ir zināms, ka viņš esot sapratis, ka laicīgi Krievijā neko uzcelt nevarēs, jo ir virkne neatrisinātu jautājumu.

Soču Olimpiskās spēles cieši saistās ar Vladimira Putina vārdu, kurš 2007. gada jūlijā, pats ieradās Gvatemalā, lai pārliecinātu SOK, ka spēles ir jārīko Krievijā. Līdz ar to, no topošā Krievijas

premjera var sagaidīt, ka tieši viņš uzraudzīs visu, kas ar spēlēm ir saistīts. Taču līdz šim Sočos nav uzcelta neviena ēka, kas būtu saistīta ar Olimpiādi.

Būtībā neko jaunu Sočos SOK pārstāvji neredzēs. Turklāt, kad SOK pārstāvji viesojās Krievijā iepriekšējo reizi, tad visi Soči bija izkarināti ar Olimpisko spēļu simboliku. Šobrīd, 14 mēnešus vēlāk, nebūs pat to – tā vietā būs jebkāda veida reklāma, kurai arī olimpiādi nav nekāda sakara.

Un gluži tāpat kā iepriekš, SOK pārstāvji tiks vazāti pa skatu laukumiem, kur atkal viņiem rādīs: te mums būs hokeja arēna, bet te – šaušanas vieta biatlonistiem.

Ekologiem ir bažas par Olimpisko būvniecības darbu ietekmi uz vidi, taču jau tagad ir pateikts, neko neviens nemainīs, tā vietā ir citi veidi, kā vides problēmas atrisināt.

Beigās visinteresantākais: par Pekinas olimpiādi stāsta briesmu stāstus, ka tur tiek pārvietoti iedzīvotāji, kuriem tiek atņemti mājokļi, lai to vietā varētu vēl uzcelt ēkas, kas ir nepieciešamas olimpiādes norisei. Krievijā notiek tas pats, taču likums, kurš sankcionēja zemju izņemšanu no privātīpašuma un nodošanu valstij, tagad jau ir attiecināts ne tikai uz Sočiem, bet gan uz visu Krieviju. Praksē tas nozīmē, ka Pitālovā (piemēram) varēs noņemt zemi kādam privātīpašniekam un ar paziņojumu, ka zeme ir vajadzīga Soču olimpiādei, to atsavināt par labu valstij.

Sīkāk var lasīt “Газета GZT.ru”.


Advertisements

Entry filed under: krievija. Tags: , , .

Klintone: Viņš uzvarēs Ķīnas pirātisma iespaidīgās izpausmes

1 komentārs Add your own

  • 1. Atis  |  22. aprīlis, 2008 plkst. 2:13 pēcpusdienā

    Būves ta nav uzceltas, bet gan jau ka pa šo laiku ir kādi miljoni laimīgi izskaimniekoti…Krievijai ar saviem milzīgajiem resursies nevajadzētu būt problēmām visu arī īsi pirms spēlēm uzraut gatavu, štrunts kā pārmaksās un nebūs kvalitatīvi

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s

Trackback this post  |  Subscribe to the comments via RSS Feed


Pierakstīties uz RSS

Saņem jaunākos rakstus savā e-pastā!

Kalendārs

aprīlis 2008
Pi Ot Tr Ce Pi Se Sv
« Mar   Mai »
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930  

Fīdi

Citi

W3Counter Web Stats
counter
Directory of Politics Blogs

%d bloggers like this: