Kārtējo reizi Rietumi ir atmaskoti

23. aprīlis, 2008 at 1:39 pēcpusdienā 3 komentāri

Krievijas Pirmais kanāls vakar vakarā parādīja “dokumentālo” filmu “План Кавказ”, kuru ir nofilmējis Kremlim lojālais žurnālists Antons Verņickis. Kārtējo reizi Krievijas TV atmasko rietumu specdienestus: pēc Verņicka teorijas, Krievijas iedzīvotāji beidzot ir uzzinājuši patiesību par to, kā Turcija, Lielbritānija un ASV 90to gadu sākumā centās sadalīt Krievijas Federāciju mazās daļās, kas nepakļautos federālajam centram.

Filma balstās uz kāda Meriha Berkana Jašara (tāpat filmā dēvēts par Abubakaru) stāstu, par kuru tiek pateikts, ka viņš ir dzimis 1948. gadā, čečens pēc izcelsmes, bijušais radio “Brīvība” darbinieks Minhenē, žurnālists un politiķis, kas ir tuvs Turcijas varas ešaloniem. Tā tiek apgalvots Pirmā kanāla mājaslapā.

“17 gadu vecumā Abubakaru savervēja CIP. Tieši tur, toreiz vēl parastais čečenu jaunietis 1967. gadā ieguva savu pseidonīmu, kas kļuva par viņa otro vārdu – Berkans Jaširs. Gandrīz divus gadu desmitus Abubakaru gatavoja aktīvām darbībām Čečenijā”, atmasko Verņickis. Turklāt, Abubakars esot bijis pārliecināts, ka viņa darbības var sagraut PSRS un atnest Čečenijai brīvību.

Abubakars filmā apraksta arī savu iepazīšanos ar Šamilu Basajevu, kas notika 1991. gadā lidmašīnas nolaupīšanas laikā, kā arī atmasko shēmu, kas bija mērķēta uz Krievijas neapstrādāto dimantu pārvešanu uz Čečeniju. Ceturtā daļa šo ienākumu esot nonākuši pie Džohara Dudajeva.

Viens no filmas “sensacionālākajiem” atklājumiem ir stāsts par to, ka nauda, ko čečenu kaujinieki ieguva Čečenijas kara laikā , tika ieguldīta dimanta un zelta atradnēs Āfrikā, no kurām peļņa tiek saņemta vēl arvien.

Kāds Stambulā dzīvojošs Čečens filmā stāsta par to, kā 90to gadu sākumā tika gatavota politiskā platforma Čečenijas atdalīšanai no Krievijas. Finansēja visu šo pasākumu vairākas valstis: Francijā tika drukātas vēl neatzītas Čečenijas Republikas Ičkērijas pases, bet Vācijā drukāja naudu, kas pat vizuāli esot bijusi līdzīga dolāram – zaļā krāsā.

Runājot par rietumiem, Abubakars apgalvo, ka specdienestiem Čečenijas neatkarība bija vienaldzīga, viņi darbojās tikai savu mērķu dēļ.

Kā viens no iesaistītajiem šaubīgajos darījumos Čečenijā tiek minēts Boriss Berezovskis. Kurš gan cits, jo Berezovski tagad vaino visā, kur vien to var izdarīt.

“Plāns “Kaukāzs” darbojas vēl šodien”, – filmas beigās saka Verņickis.

Portāls “Избранное” ziņo par citiem žurnālista Antona Verņicka sasniegumiem. Viens no spilgtākajiem viņa darbiem ir sižets par to, kā liberālās partijas “Яблоко” vadītājs cenšās nodrošināties ar geju kopienas atbalstu, nonākot pat līdz tam, ka partijas līderis Grigorijs Javlinskis esot meklējis plastikas ķirurgu palīdzību, lai nezaudētu savu pievilcību šīs elektorāta daļas acīs.

2006. gadā prezidents Putins apbalvoja Verņicki ar ordeni “Par nopelniem Tēvijas labā” kā pateicību par milzīgo ieguldījumu masu mediju attīstībā.

RTVi sižets par filmu (ja nav redzams spiediet šeit):

Filma pilnā apjomā ir skatāma iekš Rutube.

Pirmā daļa

Otrā daļa

Advertisements

Entry filed under: krievija. Tags: , , .

Ķīnas pirātisma iespaidīgās izpausmes Ukraiņu attieksme pret ES – vairāk pozitīva

3 komentāri Add your own

 • 1. Edgars  |  23. aprīlis, 2008 plkst. 1:55 pēcpusdienā

  Pagājušovasar bijām Kaukāzā. Sarunās ar vietējiem atklājās ne šādas pērles vien. Tur netiek gatavotas filmas, bet katru nedēļu ziņās parādās pa kādam sižetam, ka Čečenijā atkal sagūstīti apm. 10 Baltijas vai Polijas algotņu, kuri cīnās čečenu labā, lai sagrautu Federāciju. Un, protams, ka finansētājs ir Berezovskis. Uz mūsu iebildumiem un vienkāršiem matemātiskiem aprēķiniem attiecībā uz algotņu algām un migrantu daudzumu daudzumu vietējie tikai pavīpsnāja – ‘ko ta jūs, puikas.. to tak TELEVĪZIJĀ saka!”
  Kompleksains un apbižots tas mūsu kaimiņš.

 • 2. Māris  |  23. aprīlis, 2008 plkst. 1:56 pēcpusdienā

  Algotņi no Baltijas…. Tas ir kas jauns!

 • 3. Rulete  |  28. augusts, 2015 plkst. 10:18 priekšpusdienā

  Mhmm. Skarbā realitāte!

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

Trackback this post  |  Subscribe to the comments via RSS Feed


Pierakstīties uz RSS

Saņem jaunākos rakstus savā e-pastā!

Kalendārs

aprīlis 2008
Pi Ot Tr Ce Pi Se Sv
« Mar   Mai »
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930  

Fīdi

Citi

W3Counter Web Stats
counter
Directory of Politics Blogs

%d bloggers like this: