Kremļa kadru rotācija – kas vadīs “Gazprom”?

29. aprīlis, 2008 at 9:41 pēcpusdienā 2 komentāri

putin_zubkov Krievijas premjers Viktors Zubkovs pirmo reizi ir publiski pieļāvis iespēju, ka pēc 7. maija, kad viņa krēslā sēdīsies līdzšinējais prezidents Vladimirs Putins, Zubkovs varētu ieņemt “Gazprom” direktoru padomes priekšsēdētāja amatu.

“Gazprom” direktoru padomes priekšsēdētāja vēlēšanas notiks jūnijā un pats Zubkovs saka: “Ja vēlēšanas noritēs normāli, tad es varētu ieņemt šo amatu”.

Visādā ziņā, šāda amatu rokāde ir vēl nepieredzētu apmēru. Šobrīd “Gazprom” direkoru padomes priekšsēdētājs ir jaunievēlētais Krievijas prezidents Dmitrijs Medvedevs. Viņš, tātad, kļūst par prezidentu, Zubkovs aiziet viņa vietā vadīt “Gazprom”, bet Zubkova vietā nāk prezidents Putins.

Pēc teju sensacionālās Zubkova iecelšanas par Krievijas premjeru, Zubkovs pats negaidīti paziņoja par viņa iespējamu kļūšanu par Krievijas prezidentu. Tā tomēr jau bija iestrādāta prakse, ko ieviesa jau Putins – premjers, kurš sāk darbu neilgi pirms prezidenta vēlēšanām, pēc neilgas strādāšanas savā amatā kļūst par prezidentu. Tomēr, Zubkovs toreiz pats sev uzlika noteikumus – uz prezidenta amatu viņš kandidēs, “ja kaut ko man izdosies izdarīt premjera amatā”. Trīs mēnešus vēlāk kļuva skaidrs, ka ar prezidentu kļūs Medvedevs. Tad iznāk, ka Zubkovs nav savu nosacījumu izpildījis – neko nav izdarījis, vai arī vienkārši viņa kandidatūra Kremlī nemaz netika izskatīt. Un radās lielais jautājums: kāpēc Putinam vispār bija vajadzīgs Zubkovs premjerministra kārtā, ja skaidrs bija tautas atbalsts Medvedevam? Tikai tad, kad sāka baumot, ka Zubkova karjera turpināsies “Gazprom”, viss nostājās savās vietās.

“Gazprom” raksturojums un nozīmegazprom

“Gazprom”‘ vadītāja amats Kremlī tiek uzskatīts par stratēģiski vienu no vissvarīgākajiem. Kompānija nodrošina 13% no visiem ienākumiem valsts budžetā, bet tā kapitalizācija sasniedz 330 miljardus dolāru.

“Gazprom” ir pasaules lielākā gāzes kompānija pasaulē. Tās galvenie uzņēmējdarbības veidi ir gāzes ģeoloģiskā meklēšana, gāzes un citu energoresursu ieguve, transportēšana, uzglabāšana, pārstrāde un realizācija. Krievijas Federācijai pieder akciju kontrolpakete, tā kontrolē 50.002% no visām akcijām.

“Gazprom” pieder pasaulē lielākās dabas gāzes rezerves. Uzņēmuma daļa pasaules rezervēs ir 17%, Krievijas rezervēs – 60%. Kopējā “Gazprom” gāzes rezervju vērtība tiek lēsta apmēram 180 miljardu dolāru. Kompānijai ir apmēram 20% no visas pasaules gāzes ieguves un 85% no gāzes ieguves Krievijā.

“Gazprom” eksportē gāzi uz 32 pasaules valstīm un turpina savas pozīcijas nostiprināt, būvējot arvien jaunus gāzes vadus un to atzarus. 2006. gadā uz Eiropas valstīm tika eksportēts 161 miljards kubikmetru gāzes, uz Baltijas valstīm – 101 miljards kubikmetru. Kopumā “Gazprom” ir viena no 5 lielākajām enerģētiskajām kompānijām pasaulē.

Bildes no Thewe un Radio Free Europe

Advertisements

Entry filed under: krievija. Tags: , , , , .

Džona Makkeina dīvainības Olimpiskā lāpa Ziemeļkorejā

2 komentāri Add your own

  • 1. Sergejs  |  1. maijs, 2008 plkst. 8:24 pēcpusdienā

    Interesanti, ka visa sistēma atrgriezas atpakaļ, tur kur bija 18 gadus iepriekš.

    Aktieri un spēletaji nomainijas, bet valsts struktūra palika, kad valdiba un strateģiski uzņemumi pieder tiem pašiem vai “tuviem” cilvēkiem.

  • 2. Māris  |  2. maijs, 2008 plkst. 3:00 pēcpusdienā

    precīzs novērojums

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s

Trackback this post  |  Subscribe to the comments via RSS Feed


Pierakstīties uz RSS

Saņem jaunākos rakstus savā e-pastā!

Kalendārs

aprīlis 2008
Pi Ot Tr Ce Pi Se Sv
« Mar   Mai »
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930  

Fīdi

Citi

W3Counter Web Stats
counter
Directory of Politics Blogs

%d bloggers like this: