PAR sestdienas referendumu

30. jūlijs, 2008 at 9:17 pēcpusdienā 9 komentāri

Vispirms jau daži fakti, kas būtu jāņem vērā katram, kurš plāno vai arī neplāno sestdien doties uz referendumu.

 • Vai Jūs atminieties, kādā veidā un kur tika izdomāts, ka par valsts prezidentu ir jāvirza Zatlers? Vai Jūs atceraties, kad bija pēdējā reize, kad Jūs smējāties par kārtējo muļķību, kas nākusi no viņa mutes? Vienkārši padomājiet, vai valsts prezidents ir tas cilvēks, no kā Jūs sagaidāt smieklīgas lietas. Un atcerieties, kā drošības policija uzsāka izmeklēšanu pret blogu “Vatlera Draugu Kopa” par Zatlera izsmiešanu.
 • Vai Jūs atminaties, kas ir Edgars Zalāns? Vai, precīzāk, Jūs atminaties, kādā amatā šī pati Saeima gribēja viņu iecelt? Un vai Jūs atminaties, kā šīs pašas Saeimas deputāti nelikās ne zinis par viņa izteikumiem, ka viņš nelasa avīzes, ka “tam džekam [Domburam] ir reālas problēmas”?
 • Vai Jūs vēl atminaties, kā tika atcelts no amata KNAB vadītājs Loskutovs? Vai Jūs ievērojāt to neatlaidību, ar kādu šī Saeima centās no sev nēertā Loskutova atbrīvoties? Kā partijas, pret kurām KNAB vērsās sakarā ar likuma pārkāpumiem, izmisīgi cīnījās par viņa atlaišanu? Tai pat laikā, vai Jūs zināt, kas ir Vladimirs Vaškevičs?
 • Vai Jūs atminaties kā šī Saeima reaģēja uz notikumiem Doma laukumā, kad tur sapulcējās cilvēki, kas gribēja izteikt savu neapmierinātību?
 • Vai Jūs atceraties, kas ir “mutatis mutandis“?
 • Vai Jūs atceraties, ka viena no šajā Saeimā pārstāvētajām partijām, par savu premjera kandidātu virzīja smagos noziegumos apsūdzēto Aivaru Lembergu?
 • Vai Jūs esat redzējuši kādu sektas “Jaunā paaudze” dievkalpojumu? Vai Jums patīk skatīties kā Saeimas deputāti ekstāzē raustās šīs sektas dievkalpojumā?’

Un tā varētu turpināt…

Es balsošu PAR Satversmes grozījumiem un aicinu to pašu darīt arī savus lasītājus.

Es esmu pārliecināts, ka agri vai vēlu, tie, kas tagad ir pie varas sāks izmantot visus iespējamos līdzekļus, lai pie šīs varas noturētos. Es esmu pārliecināts, ka viņi ir gatavi darīt jebko. Iebalsot likumus, kas liegtu pārbaudīt valsts amatpersonu izdevumu atbilstību ienākumiem. Iebalsot likumus, kas liedz masu medijiem atrasties ārzemju uzņēmumu īpašumā. Iebalsot likumus, kas blogus pielīdzinātu masu medijiem un tiem vairs nebūt tās brīvības, kas ir tagad. Viņi ir gatavi un vēlas, lai TV Jūs redzētu tikai pozitīvas ziņas par Zatlera vizītēm Limbažos un teļu dzimšanu. Daudzi no viņiem droši vien skatās uz divām mūsu kaimiņvalstīm, apbrīnojot un apskaužot to, kā Putinam un Lukašenko ir izdevies visu savās valstīs “sakārtot”. Es esmu pārliecināts, ka viņi viltos vēlēšanu rezultātus (kā jau ar vienu deputātu bija), ja tas būs nepieciešams.

Viņu demagoģija kļūst arvien histēriskāka, jo viņiem ir bail. Un tagad viņi draud, ka Satversmes grozījumu pieņemšanas rezultātā mēs sagrausim valsts demokrātiskos pamatus. Viņi draud, ka mums tad par otro (vai pat pirmo) valsts valodu tiks atzīta krievu valoda. Ka mēs ievēlēsim Saeimā Latvijai naidīgus spēkus. Ka mēs ievēlēsim krievus. Viņi cenšas izspēlēt nacionālo kārti, lai mūs iebaidītu. Viņi saka, ka 2.5 miljoni latu, kas ir nepieciešami vienam referendumam ir nauda, ko varētu izlietot citām vajadzībām, tai pat laikā mums būs pasaulē dārgākais tilts, tai pat laikā mums augustā būs divi referendumi, nevis viens, kurā varētu balsot arī par pensiju likuma grozījumiem. Viņi saka, ka tas radīs haosu, nenoteiktību un likuma varas vājināšanos, tai pat laikā viņi paši būtībā pārkāpj tos likumus, kurus pieņem.

Tai pat laikā mums visiem ir jāizvēlas. Mums ir jāizvēlas kādā Latvijā mēs gribam dzīvot. Mēs varam turpināt pasīvi vērot un smīkņāt par notiekošo. Bet mēs varam to mainīt. Mēs varam iegūt savā, visas tautas īpašumā, instrumentu, ar kuru disciplinēt tos, ko mēs esam ievēlējuši. Mēs varam panākt to, ka par tautu deputāti atceras ne tikai pirms vēlēšanām. Mēs varam panākt, ka Latvijā ir tauta, nevis tukšs elektorāts.

Šajā blogā Jūs varat palasīt materiālus, kas attēlo, iespējams, viņu ideālo valsti. Valsti, kurā iedzīvotāji reāli nespēj ietekmēt notiekošo. Valsti, kurā korupcija ir tik ierasta lieta , ka tā vairs nav iznīdējama. Valsti, kurā tiek vajāti iedzīvotāji par viņu idejām. Četri gadi ir pietiekami ilgs laiks, lai Saeima varētu šādu valsti uzbūvēt. Es tādā valstī dzīvot negribu, tāpēc balsošu PAR.

Advertisements

Entry filed under: Latvija. Tags: .

Ogli Bērziņam! Sludinājums

9 komentāri Add your own

 • 1. krizdabz  |  30. jūlijs, 2008 plkst. 10:21 pēcpusdienā

  http://www.president.lv/pk/content/?cat_id=3739

 • 2. Māris  |  30. jūlijs, 2008 plkst. 10:29 pēcpusdienā

  Nu ir tāds dokuments. Un? Tas būtu iemesls balsot pret?

 • 3. Ilmarmors  |  30. jūlijs, 2008 plkst. 11:19 pēcpusdienā

  Starp citu, pēc būtības šādus Satversmes grozījumus 2. lasījumā 4. Saeima pieņēma jau 1934. gada 4. maijā. Ja nebūtu drīzais Ulmaņa apvērsums 15. maijā, mums tiesības atlaist Saeimu jau sen būtu.

  Sīkāk par šo vēstures faktu:
  http://www.tribine.lv/articles/5357/1/Déjà_vu_jeb_vestures_bezfilma_koalicijas_partijas

 • 4. Uldis  |  1. augusts, 2008 plkst. 1:36 pēcpusdienā

  visi teic, ka rītdienas balsojums nav par esošās saeimas atlaišanu, bet visi argumenti, kāpēc balsot par vai pret ir tieši balstoties uz viņu izdarīto. Varbūt jāpaskatās plašāk? vai koalīcija, kas tik ļoti visus aģitē balsot par, ir labāka? reāli jau ir jāskatās, kas būs to vietā, kurus izbalsos? (labs termins, ne? varētu arī telefonbalsojumu uztaisīt :)) Saimenieki rīkojas tā, kā viņi rīkojas tāpēc, ka zin, ka tāpat nākamajās vēlēšanās viņus ievēlēs, nejau kā cita dēļ.

 • 5. ops  |  2. augusts, 2008 plkst. 1:04 priekšpusdienā

  Es PRET. Lieku tiesiibu nevar buut par daudz tikai tam, kursh zina kaa ar shiim tiesiibaam riikoties. Muusu tauta to nezina. Taa pat nav tauta, bet vadaams puulis. Diemzheel.

 • 6. nomainīt paklājus  |  27. Decembris, 2014 plkst. 9:27 pēcpusdienā

  Cik interesanti šo lasīt pēc tik ilga laika…

 • 7. ipod  |  20. marts, 2015 plkst. 10:07 pēcpusdienā

  huhh, labi, ka sen jau garām šis murgs

 • 8. Īstermiņa Kaspars  |  29. augusts, 2016 plkst. 8:22 priekšpusdienā

  Jā, jau biju aizmirsis, bet atkal izlasīju 😀

 • 9. Altum  |  29. janvāris, 2017 plkst. 2:45 pēcpusdienā

  Interesanti viedokļi…

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

Trackback this post  |  Subscribe to the comments via RSS Feed


Pierakstīties uz RSS

Saņem jaunākos rakstus savā e-pastā!

Kalendārs

jūlijs 2008
Pi Ot Tr Ce Pi Se Sv
« Mai   Aug »
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031  

Fīdi

Citi

W3Counter Web Stats
counter
Directory of Politics Blogs

%d bloggers like this: